ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4787263
*
nr 478 7263
Spegel
Funkis, höjd: 128 bredd 51 cm
Utrop:
100 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 augusti 2007
kl 17:44:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/8 09:11:28
1
400 kr
3/8 13:39:42
2
150 kr
6/8 12:50:14
3
550 kr
6/8 14:00:45
4
1.200 kr
6/8 14:36:48
5
1.200 kr
6/8 14:37:50
5
Vinnande bud
6/8 14:45:02
5
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: funkis spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 478 7263
Spegel
Funkis, höjd: 128 bredd 51 cm
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 augusti 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/8 09:11:28 | 1 | 400 kr |
| 3/8 13:39:42 | 2 | 150 kr |
| 6/8 12:50:14 | 3 | 550 kr |
| 6/8 14:00:45 | 4 | 1.200 kr |
| 6/8 14:36:48 | 5 | 1.200 kr |
| 6/8 14:37:50 | 5 | Vinnande bud |
| 6/8 14:45:02 | 5 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: funkis spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



